Het C+B Museum Grolloo is dé plek waar de blues van Cuby & The Blizzards levend wordt gehouden. In het voormalige woonhuis aan de Voorstreek 4 in Grolloo wandel je door meer dan tachtig jaar geschiedenis van Harry Muskee en zijn band. Met twee verdiepingen, een oppervlakte van zo’n 250 m2 en steeds wisselende tentoonstellingen is het C+B Museum Grolloo een intieme maar rijk gevulde bestemming voor muziekliefhebbers en nieuwsgierige vakantiegangers.
C+B Museum Grolloo als levende herinnering
Het C+B Museum Grolloo richt regelmatig nieuwe tentoonstellingen in om de herinneringen aan Harry Muskee en Cuby & The Blizzards levendig te houden. De huidige expositie “Travelling with the Blues” laat zien hoe de band en haar frontman zich ontwikkelden, met geschonken kunstwerken, foto’s en bijzondere documenten. Het museum werkt daarbij samen met instellingen als het Drents Museum en het Drents Archief, die materialen beschikbaar stellen en adviseren over de inrichting.
Naast het bewaren van erfgoed wil het C+B Museum Grolloo de muzikale herinneringen doorgeven aan jongere generaties. Dat gebeurt via verhalen, beeldmateriaal en muziekfragmenten, maar ook via activiteiten in het dorp en in de regio. Zo zijn er rond herdenkingsweekenden concerten, wandelingen langs betekenisvolle plekken in en rond Grolloo en speciale programma’s in samenwerking met festivals in Assen.
Bezoek aan C+B Museum Grolloo: praktische informatie
Het C+B Museum Grolloo is op reguliere dagen geopend van donderdag tot en met zondag, van 11.00 tot 17.00 uur. Op tweede paasdag, Hemelvaartsdag en tweede pinksterdag is het museum eveneens geopend, wat het aantrekkelijk maakt voor een lang weekend weg in Drenthe. Maandag tot en met woensdag is het museum gesloten, maar groepen kunnen in overleg ook buiten de normale openingstijden terecht.
De entree voor volwassenen bedraagt € 8,50. Kinderen tot en met 12 jaar hebben gratis toegang, wat het C+B Museum Grolloo geschikt maakt voor een gezinsuitje. Groepen van minimaal tien personen betalen tijdens normale openingsuren € 6,- per persoon. Voor groepsbezoek buiten de reguliere tijden geldt een tarief van € 8,50 per persoon, met als voorwaarde dat altijd minimaal tien entrees worden berekend.
Het museum kan maximaal twintig personen tegelijk voorzien van een audiotour via een podcast-systeem. Er mogen wel meer bezoekers binnen, maar bij meer dan twintig personen kan niet iedereen gebruikmaken van de audiotour. Momenteel hanteert het C+B Museum Grolloo geen specifieke coronamaatregelen, maar het beperkte aantal gelijktijdige bezoekers zorgt voor een rustig en veilig bezoek.
Toegankelijkheid en faciliteiten in C+B Museum Grolloo
Het Cuby & The Blizzards Museum Grolloo is gevestigd in een volledig ingericht woonhuis met twee verdiepingen. Voor bezoekers die minder goed ter been zijn, is er een traplift beschikbaar om de eerste verdieping te bereiken. Het gebruik van deze traplift is kosteloos, zodat iedereen de volledige tentoonstelling kan bekijken.
Kaartverkoop kan zowel online als ter plekke bij het museum. Wie zeker wil zijn van toegang, wordt geadviseerd vooraf een ticket te reserveren. Vol is namelijk vol. Bij het museum kun je pinnen, wat handig is als je spontaan besluit het C+B Museum Grolloo te bezoeken tijdens een dagtocht door Drenthe.
Het museum is bereikbaar via info@cubymuseumgrolloo.nl en telefonisch via 0592-269917. Voor vragen over de website is er een apart redactieadres: webredactie@cubymuseumgrolloo.nl. Groepen die buiten de reguliere openingstijden willen komen, kunnen via e-mail contact opnemen om de mogelijkheden te bespreken.
Parkeren en route naar C+B Museum Grolloo
Bij het C+B Museum Grolloo zelf kun je helaas niet parkeren. Op ongeveer 170 meter afstand, bij Café-Restaurant Hofsteenge aan de Hoofdstraat 11 in Grolloo, is voldoende kosteloze parkeergelegenheid. Vanaf daar wandel je in enkele minuten naar het museum in de Voorstreek, langs de dorpskern en de karakteristieke Drentse omgeving.
Deze combinatie van parkeren bij Hofsteenge en een korte wandeling maakt een bezoek aan het C+B Museum Grolloo tot een ontspannen onderdeel van je dag. Bovendien is Café-Restaurant Hofsteenge een logisch adres voor groepen die een arrangement willen combineren met een maaltijd of koffie, omdat zij ook het aanspreekpunt zijn voor groepsbezoeken buiten de reguliere openingstijden.
Bestuur en vrijwilligers van C+B Museum Grolloo
Het C+B Museum Grolloo draait op een betrokken museumbestuur en een grote groep vrijwilligers. Het bestuur bestaat uit een voorzitter, secretaris, penningmeester en meerdere bestuursleden uit Grolloo, Assen en Bovensmilde. Zij zijn gezamenlijk bereikbaar via info@cubymuseumgrolloo.nl en zorgen voor de dagelijkse aansturing, de tentoonstellingen en de activiteiten.
Het museum is tot stand gekomen dankzij financiële steun van onder meer de Gemeente Aa en Hunze, de Provincie Drenthe, de Gemeente Assen, Rabobank Assen-Beilen, het Prins Bernhard Cultuurfonds Drenthe en de NAM. Daarnaast hebben vele bedrijven materialen gesponsord en hebben instellingen als het Drents Museum en Drents Archief geholpen met advies en het beschikbaar stellen van materiaal. Het C+B Museum Grolloo is trots op deze steun en blijft op zoek naar mensen die materialen willen schenken die betrekking hebben op Cuby & The Blizzards.
Webshop en souvenirs van C+B Museum Grolloo
Wie na een bezoek aan het Cuby & The Blizzards Museum de blues mee naar huis wil nemen, kan terecht in de museumwinkel en de officiële webshop. Via de website kun je vanuit je stoel winkelen in een collectie platen, cd’s, boeken, caps, T-shirts en andere artikelen met het logo van het museum. Er zijn bovendien bijzondere uitgaven, zoals een dubbel-LP van “Desolation”, live-dvd’s van Electric Blues en speciale jubileumshirts.
Het C+B Museum Grolloo verzendt bestellingen doorgaans twee keer per week. Soms lukt dat niet en worden de pakketten eenmaal per week verstuurd. Wie liever ter plekke koopt, kan tijdens het museumbezoek een keuze maken uit het assortiment en direct afrekenen. De webshop maakt het eenvoudig om ook na je vakantie nog iets te bestellen dat je tijdens je bezoek hebt gezien.
Actualiteiten en evenementen bij C+B Museum Grolloo
Het C+B Museum Grolloo organiseert regelmatig activiteiten rond de persoon van Harry Muskee en de geschiedenis van de band. In september 2026, vijftien jaar na zijn overlijden in Rolde, staat een heel weekend in het teken van herdenken én vieren. In de dorpskerk van Grolloo is dan een expositie te zien met aan het museum geschonken kunstwerken, en er zijn concerten, wandelingen en filmvertoningen in samenwerking met festivals in Assen.
Zo wordt een expositie geopend met een uitverkocht concert van Robert Fossen en de Cat Fever Band, en vertelt Egbert Meijers een verhaal over het nummer “Windows of my eyes”. Bezoekers kunnen met singer-songwriter Tim Knol een wandeling maken langs onder meer de steen in het Grolloërveen en het C+B Museum Grolloo. In Assen brengen Erwin Java en Erwin Nyhoff later op de avond een muzikaal eerbetoon in De Nieuwe Kolk. Het museum zelf is het hele weekend geopend van 11.00 tot 17.00 uur, zodat je de activiteiten kunt combineren met een bezoek.
Wie na alle indrukken de stilte zoekt, kan terecht bij het gerenoveerde graf van Harry Muskee op de begraafplaats achter de Jacobuskerk in Rolde. Het C+B Museum Grolloo verwijst hier expliciet naar als passende afsluiting van een bijzonder bluesweekend.
Word vriend van C+B Museum Grolloo
Het C+B Museum Grolloo biedt de mogelijkheid om vriend van het museum te worden. Al vanaf € 19,50 per jaar steun je het museum en profiteer je van aantrekkelijke voordelen. Met jouw bijdrage help je om de collectie uit te breiden, nieuwe tentoonstellingen te realiseren en activiteiten te organiseren die de blues levend houden.
De slogan “Keep the blues alive!” past bij de missie van het C+B Museum Grolloo. Als vriend blijf je op de hoogte van nieuws, evenementen en bijzondere uitgaven in de webshop. Via de website kun je meer lezen over het vriendenprogramma en je direct aanmelden.
FAQ over C+B Museum Grolloo
Wat zijn de openingstijden ?
Het C+B Museum Grolloo is geopend van donderdag tot en met zondag, van 11.00 tot 17.00 uur. Op tweede paasdag, Hemelvaartsdag en tweede pinksterdag is het museum eveneens geopend. Maandag tot en met woensdag is het museum gesloten.
Moet ik vooraf tickets reserveren voor C+B Museum Grolloo?
Het wordt sterk aangeraden om vooraf online een toegangsticket te reserveren. Zo voorkom je teleurstelling bij de deur, want vol is vol. Je kunt ook ter plekke een ticket kopen en met pin betalen, zolang er nog plaats is.
Wat kost een bezoek?
Volwassenen betalen € 8,50 entree. Kinderen tot en met 12 jaar hebben gratis toegang. Groepen van minimaal tien personen betalen tijdens normale openingsuren € 6,- per persoon. Voor groepsbezoek buiten de reguliere tijden geldt € 8,50 per persoon, met een minimum van tien entrees.
Is C+B Museum Grolloo toegankelijk voor minder mobiele bezoekers?
Ja, het museum beschikt over een kosteloos te gebruiken traplift voor bezoekers die slecht ter been zijn en de eerste verdieping willen bekijken. Zo is de volledige tentoonstelling toegankelijk.
Waar kan ik parkeren bij C+B Museum Grolloo?
Bij het museum zelf kun je niet parkeren. Op circa 170 meter afstand, bij Café-Restaurant Hofsteenge in Grolloo, is voldoende gratis parkeergelegenheid. Vanaf daar loop je in enkele minuten naar het museum.
Heeft het Museum een audiotour?
Het museum biedt een audiotour via een podcast-systeem. Maximaal twintig bezoekers kunnen hier gelijktijdig gebruik van maken. Daarom laat het museum in principe niet meer dan twintig bezoekers tegelijk toe.
Kan ik online souvenirs kopen?
Ja, via de officiële webshop van het C+B Museum Grolloo kun je platen, cd’s, boeken, caps, T-shirts en andere artikelen bestellen. Bestellingen worden meestal twee keer per week verzonden.
Hoe neem ik contact op met C+B Museum Grolloo?
Voor algemene vragen kun je mailen naar info@cubymuseumgrolloo.nl of bellen naar 0592-269917. Groepen kunnen via e-mail reserveren voor bezoek tijdens of buiten de reguliere openingstijden.
